שבעה שלבים בעזרתם תוכלו ללמוד כל מה שתרצו ומהר

בין אם אתם שכירים, ובין אם אתם בעלי עסקים, קטנים או גדולים, אתם לומדים. כולנו לומדים, כל הזמן, ורובנו גם רוצה ללמוד. אבל למידה לוקחת זמן, וברגע שהחלטנו שאנחנו רוצים ללמוד משהו ספציפי אנחנו צריכים להקדיש לזה כמה ימים, שבועות ואפילו חודשים. לפעמים אנחנו אפילו עלולים להפסיק ללמוד רק כי לא הספקנו ללמוד את שרצינו.

הקהל שלנו באתר ביזאופ הוא לרוב מי שרוצה ללמוד דברים חדשים. אולי אתם שכירים שרוצים ללמוד להיות עצמאיים, אולי אתם עצמאיים שרוצים ללמוד על הזדמנויות חדשות בשוק, ואולי בני נוער שרוצים ללמוד איך העולם מתגלגל ואיך להתגלגל בו נכון.

אז כיוון שהגעתם אלינו כדי ללמוד, מן הראוי שנדבר גם על הלמידה עצמה, נכון?

ללמוד

כדי ללמוד טוב צריך ללמוד מהר, ולהתמיד בלמידה.

לשם כך יש לנו שבעה שלבים אותם תרצו לעבור בזמן תהליך הלמידה על מנת להצליח וללמוד את מה שבחרתם ללמוד. אבל לשם כך, קודם החליטו – מה אתם רוצים ללמוד? האם אתם רוצים ללמוד לסחור באמזון? אולי המסחר באיביי מעניין אתכם? ואולי בכלל שוק הנדל”ן?

עליכם לבחור נושא מסוים, והוא אפילו לא חייב להיות קשור לעסקים, כדי להתחיל ללמוד אותו. אם כבר בחרתם נושא, אז בואו נתחיל עם השלב הראשון:

ראשית, פרקו את הנושא לחלקים

זה לא משנה מה בחרתם ללמוד, חשוב שהנושא יפורק לתתי נושאים, קטנים וסציפיים ככול הניתן. לדוגמה, מי שרוצה ללמוד לסחור באמזון צריך ללמוד:

  1. מהי אמזון ומהן שיטות המסחר בה.
  2. איך לבחור את המוצר הנכון.
  3. איך להביא את המוצר למחסני אמזון.
  4. איך למכור את המוצר.
  5. איך לפרסם ולקדם את המוצר שלכם.
  6. איך להעניק שירות לקוחות.

וזה אפילו לא הסוף. אבל כדי להתחיל, בחרו את הנושא הכללי אותו אתם רוצים ללמוד ופרקו אותו לנושאים קטנים. מבין הנושאים הללו בחרו את הנושא החשוב מכולם והתחילו בו. החליטו כבר עכשיו מה תלמדו מתי ומה יהיו שלבי הלמידה שלכם.

אם אתם לא יודעים מהו הנושא החשוב ביותר, חשבו מה עליכם ללמוד קודם. באמזון לדוגמה, חשוב קודם ללמוד על שיטות המסחר כדי להחליט על המשך כיוון הלמידה שלכם. סדרו את הנושאים שכתבתם לעצמכם, והיו מוכנים לשנות את הסדר, ואפילו את הנושאים עצמם, לפי הצורך.

מרקרים על מאמר

לימדו ממספר מקורות בו זמנית

לפעמים אנחנו נוטים למצוא ספר או חוברת ולנסות ללמוד מהם את כל מה שאנחנו רוצים על התחום אותו בחרנו. הבעיה היא שלרוב המידע שם אינו שלם, ולעיתים גם אינו לגמרי נכון.

לדוגמה, מי שרוצה ללמוד לסחור באיביי, כדאי לו לקחת קורס בנושא, אבל כדאי לו גם להצטרף לקבוצות האיביי שמכילות מידע רב, לקרוא את החומרים שאיביי עצמם מפרסמים וכדומה. ככול שיהיו לכם יותר מקורות ידע, כך המידע שתשיגו יהיה אמין וטוב יותר.

לימדו ממומחים

אנשים רבים טוענים שהם יודעים מה שאנחנו רוצים ללמוד ושואפים ללמד אותנו זאת. עם זאת, לא בהכרח כך הדבר.

אם אתם רוצים ללמוד להשקיע בנדל”ן, למדו ממי שכבר משקיע והצליח בתחום הנדל”ן, אל תלמדו ממי שלקח פעם משכנתא והיום הוא מתיימר להיות סוכן נדל”ן מצליח. לימדו ממי שעשה את מה שאתם רוצים לעשות, ממי שכבר הצליח במה שאתם שואפים ללמוד.

הקפידו על קבלת משוב מידי על מה שכבר עשיתם

למידה דורשת אימון רב. מי שרוצה ללמוד להשקיע בנדל”ן צריך ממש ללכת ולהיוועץ עם יועץ משכנתאות, כך ילמד איך לעשות זאת. כאשר אתם מתאמנים, הקפידו לקבל משוב על מה שעשיתם על מנת שתימנעו מהנחלת הרגלים רעים ותדעו מהם ההרגלים הטובים אותם תרצו לעודד.

דעו לתעד את מה שעשיתם ובדקו עם המומחה שלכם האם פעלתם נכון או שאולי יש לכם מה לשפר.

הציבו לעצמכם זמן גג

אם אתם רוצים ללמוד איך לייצר הכנסה פאסיבית, הציבו לעצמכם, לדוגמה, שתוך חצי שנה כבר יש לכם הכנסה פאסיבית של 5,000₪. או שאולי הציבו לעצמכם זמן גג המגדיר כי עד לתאריך מסוים סיימתם ללמוד נושא מסוים, ועד תאריך אחר סיימתם להתאמן עליו, לדוגמה.

זמן גג, או דד-ליין, יעזור לכם לשמור על קצב ויצור לכם מסגרת מסוימת. הקושי הגדול ביותר בלמידה עצמית הוא שאין לנו מסגרת ועלינו ליצור אותה בעצמנו. הקפידו על לוח הזמנים שלכם והפכו להיות מורים לעצמכם.

 קו הסיום

חלקו את זמן הלמידה שלכם נכון

למדו במשך שליש מהזמן שאתם מקדישים ללמידה, ובשני השלישים האחרים התאמנו. לדוגמה, אם היום תכננתם ללמוד במשך 3 שעות איך לכתוב כותרות למוצרים באיביי, הקדישו שעה אחת לסרטונים על הנושא, לקריאת מאמרים, ושעתיים לכתיבת כותרות ממש ובדיקה האם הן באמת טובות.

הציבו לעצמכם למטרה כי בסוף השעה השלישית כבר כתבתם כותרות לכל המוצרים שאתם מתכננים להעלות. כמובן שעליכם להקפיד על זמן ריאלי, כמה מוצרים יש לכם? האם באמת תוכלו לכתוב לכולם כותרות כבר עכשיו?

באותו הנושא, עליכם להקפיד להתאמן לפחות 20 שעות בשבוע. למידה של משהו חדש דורשת אימון רב. עליכם להקפיד להתאמן רבות על מנת שהידע יחלחל לכם לתודעה ותדעו להשתמש בו בהמשך גם בלי חומרי עזר ובלי חשש.

התמדה ונחישות

מילות הקסם לכל משאלותיכם. זה לא משנה מה החלטתם לעשות, או מה החלטתם ללמוד, התמדה ונחישות אלו תכונות האופי החשובות ביותר שאתם רוצים לפתח.

בלמידה עליכם להתמיד כל הזמן לעשות מה שתכננתם לעשות ולהקפיד לעמוד בלוח הזמנים שלכם. אל תוותרו לעצמכם ואם צריך, אל תלכו לישון עד שסיימתם.

ונחישות? חשוב להבין, כשאנחנו מתחילים ללמוד משהו חדש אנחנו משתפרים מהר מאוד. השיפור הזה בהתחלה גורם לנו למן אופוריה ותחושת סיפוק אדירה אבל בשלב מסוים הוא מאט. כאשר עוברת התקופה הראשונה של הלמידה אנחנו חשים ירידה במוטיבציה ולעתים אפילו מוותרים לעצמנו ומתחילים ללמוד משהו חדש רק כדי שנוכל לחוש את אותה התחושה שוב. הקפידו להמשיך גם כאשר התחושה הזו דועכת.

התמידו כל הזמן, היו נחושים להצליח גם כאשר אתם מתקשים להשתפר, וההצלחה תחכה לכם מעבר לפינה.

התמדה בלמידה

צאו לדרך!

מה החלטתם ללמוד? לכמה שלבי למידה פירקתם את זה? ומיהו המומחה שילמד אתכם?

זה השלב שבו אתם יושבים עם עצמכם ומחליטים – מה אתם רוצים ללמוד? מהו היעד החדש בחייכם אליו אתם מכוונים?

לפני שמתחילים זכרו – אל תחשבו מה אתם רוצים לעשות בחיים, החיים קורים ממש עכשיו. אם אתם בני 15 ואם בני 40, אתם כבר חיים. עכשיו זה הזמן להחליט מה אתם רוצים לעשות ולהציב לעצמכם יעד.

התחלתם? ספרו לנו בתגובות.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.