היום הוא היום להתחיל לחשוב בגדול – איך תעשו זאת?

אתם עוד מתלבטים? עוד לא יודעים אם ההשקעה הזו נכונה לכם או לא? רבותיי, היום זה היום להתחיל! למה דווקא היום? כי אם נדחה למחר, נדחה למחרתיים ונמשיך ונדחה עד שלא נתחיל לעולם. להתחיל היום כדי לדעת שהתחלנו, כדי לדעת שעלינו על מסלול חדש להצלחה.

אם אתם עדיין לא בטוחים שאתם רוצים להתחיל כבר עכשיו, אולי זריקת מוטיבציה קטנה תעזור לכם. אז בואו נחשוב לרגע, למה באמת כדאי לנו להשקיע בנדל”ן? למה דווקא ההשקעה הזו על פני השקעה אחרת?

צמיחת הון לטווח הארוך

מחירי הנדל”ן שומרים מאז ומעולם על מגמת עלייה. לפעמים יש מפולות, או זעזועים בשוק, אך באופן כללי מדובר בשוק יציב יחסית וחזק. אם תשקיעו בנדל”ן תוכלו לדעת שהכסף שלכם גדל בהתאם לתנאים הכלכליים במשק, ולא מאבד מערכו. אם לא די בכך, כאשר הנדל”ן מושכר אתם מחזירים לעצמכם את השקעה חודש אחר חודש, ויוצרים לעצמכם הכנסה פאסיבית מצוינת.

הנדל”ן הזה לא חייב להיות דירה במרכז תל אביב. זו יכולה להיות השקעה במבנים מסחריים, במשרדים, במבני תעשיה, בדירות בפריפריה וכדומה. אפילו קניית הנכס בו אתם גרים זו כבר תחילתה של השקעה – ואם הנכס הזה כבר ברשותכם, אז מזל טוב, אתם כבר בשוק הנדל”ן וכבר עשיתם את הצעד הראשון.

אם עליית המחירים ושמירה (או חיזוק) ערך כספכם לא שכנעו אתכם, אולי כדאי שנחשוב על ההכנסה.

תזרים מזומנים חיובי

נדל”ן שברשותכם לא יעמוד ריק אם תדעו להתנהל כראוי. כאשר בחרתם נכס טוב מספיק, תוכלו להשכיר אותו וליצור ממנו הכנסה שתכסה על הוצאות הנכס. כך למעשה נוצרת ההכנסה הפאסיבית שהזכרנו מקודם.

כל נכס ניתן להשכרה. ישנן חברות ששוכרות משרדים לפי שעה על מנת לבצע ישיבת הנהלה במקום שאינו משכנן הרגיל. ישנן קבוצות שמחפשות אולמות לקיום נכסים, גם זה לפי שעה. ישנם בעלי עסקים שמחפשים איפה לפתוח את החנות שתמיד חלמו עליה, או את המוסך שהם מוכשרים להקמתו.

ישנם אפילו תעשיינים שמחפשים להשכיר מפעל ולייצר את הסחורה שלדעתם תגרוף להם מיליונים. כל ארבע קירות וגג הם נכס. עם השיווק הנכון, המיקום הנכון והתהליך הנכון הוא גם יכול להפוך להכנסה מניבה. אז למה אתם מחכים?

אתם עדיין מחכים? אז אולי כדאי שנחשוב על איך להגדיל את ערך הנכס באופן אקטיבי יותר.

הגדילו ראש – הגדילו את ערך הנכס

אם אתם אנשים יצירתיים אז זה הסעיף המיוחד בשבילכם. אחת משיטות ההשקעה בנדל”ן היא קנייה של נכס, שיפוצו, תיקונו וביצוע שדרוג בו, כך שכשתסיימו תוכלו למכור אותו במחיר שיכסה לא רק את עלות הנכס, אלא את כל עלות ההשקעה בנכס – כולל השיפוץ, התיקון והשדרוג.

כשתצאו לרחוב בפעם הבאה, עצרו מול נכס – כל מבנה שהוא, וחשבו: “איך אני יכול לשפר את הנכס הזה?”, “מי הדיירים שאשכיר להם את הנכס ומה כדאי שיהיה פה כדי שירצו לבוא?”, “איך אפשר להגדיל רווחים מהנכס הזה?”. אם זו דירה גדולה בבניין מרכזי, אפשר לפצל אותה למספר דירות. אם זה מבנה תעשייתי או מסחרי, לפעמים אפשר להוסיף קומה בתוך המבנה ובכך להוסיף לו שטח (לדוגמה – מוסך שיעבור הסבה למבנה משרדים).

רק עצרו לרגע, הביטו סביבכם, ובדקו. מה אתם יכולים לעשות כדי לשדרג את הנכסים שאתם רואים בסביבתכם?

זכרו, הכי חשוב זה להתחיל

ברגע שהתחלתם, התחלתם – ואי אפשר לקחת את זה מכם. מי שקנה את נכסו הראשון יכול כבר לומר – “אני עוסק/ת בנדל”ן, אני בפנים“. אפילו אם רק תצאו מהבית ותתחילו לבחון נכסים, או שאולי תתחילו לחפש אותם באינטרנט, אפשר לומר שהתחלתם. נפגשתם פעם עם יועץ משכנתאות בבנק? עוד לא? אז קדימה, לכו והבינו במי מדובר ואיך מדברים איתו.

את הצעד הראשון הכי קשה לקחת, אבל אחריו כבר מתחילים לרוץ. קחו אותו וקדימה, אל תעצרו לרגע. איך תעשו זאת בדיוק? בשביל זה נמליץ לכם על סדרת המאמרים שלנו: “המדריך למשקיע המתחיל” שתעזור לכם בצעדיכם הראשונים בעולם הנדל”ן. כנסו למאמרים, קראו וצאו לדרך!

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.