מרגישים שהעסק לא מתקדם? יש לנו כמה טיפים בשבילכם

לפעמים, אנחנו מגיעים למן מחסום מחשבתי שכזה, בו אנחנו מגלים שהעסק שלנו מדשדש, שהצמיחה ברווחים נעצרה ושפשוט נגמרו לנו הרעיונות. במקרים שכאלה, כדאי במיוחד לקפוץ לבית המרקחת ולקנות זריקת מוטיבציה. אך כיוון שאין כזו בקופות החולים, החלטנו להביא לכם אותה פה.

אם אתם מרגישים שמשהו בעסק עצר, או שנכנסתם לרוטינה שקשה לצאת ממנה, עצרו רגע. שבו, והכינו לכם איזו כוס קפה. אחרי שתכינו, חזרו אלינו למאמר, ונתחיל לדבר על איך פורצים את השגרה, ואיך מפתחים את העסק שלנו לרמה גבוהה אפילו יותר. הקפה כבר איתכם? מצוין – התחלנו.

אל תפחדו להגזים בחלומות

אתם ודאי חולמים על מקומות רחוקים יותר שהייתם רוצים להגיע אליהם, או שהייתם רוצים שהעסק שלכם יגיע אליהם. אולי מוצר מיוחד, או הכנסה מסוימת. אולי פרויקט שהעסק שלכם יעשה. הכי חשוב – שמרו על ראש גדול, חלמו בגדול. החלומות האלו שלכם הם מה שהניע אתכם מלכתחילה והם גם מה שיניע אתכם עכשיו.

בואו נקרא לזה “מחשבה לצמיחה”. זה יהיה סוג מחשבה שבו תקפידו לשבת כל יום ולחשוב, לאן העסק שלי עוד יכול לעלות, לאן עוד אפשר להצליח? במחשבה לצמיחה תגזימו, דמיינו את העסק שלכם במקומות רחוקים, בהכנסות גבוהות ובתהליכים שאפשר באמת רק לחלום עליהם. ברגע שחלמתם עליהם, הבנתם לאן אתם רוצים להגיע, ואתם תגיעו לשם.

הזכירו לעצמכם שללא סיכונים – אין הצלחות

ממש כמו בסרט “רוקי”, בו הדמות הראשית, רוקי בלבואה, מתאמנת לקראת הקרב המכריע ומזכירה לעצמה “No pain – No gain”, כך גם בחיים העסקיים שלנו. לפעמים אנחנו נופלים, או שלפעמים השאננות מכה בנו ואנחנו נוטים להישאר במקום. במקרים שכאלו אנחנו גם נוטים להימנע מלקיחת סיכונים.

לכן, חשוב להיזכר, בכל שלב, שבעולם העסקים – בלי סיכון אין הצלחה. גם אם הזכרתם לעצמכם את זה כבר מאה פעמים, וגם אם נראה לכם שהמסר עבר, הזכירו לעצמכם את זה שוב בכל רעיון שאתם חושבים עליו. עם זאת, כפי שכבר עשיתם בעבר, אל תעשו צעדים פזיזיים מידי – כל סיכון צריך לבחון ולקחת בצורה נכונה.

שמרו על סקרנות

כשהשגרה מכה בנו, ואנחנו מתרגלים לראות את שקורה סביבנו ולא מביעים עניין, זה הזמן לעורר את היצר הסקרני. למה הלקוח הזה קנה? ולמה זה שאחריו לא? תשאלו אותם, אל תתביישו. נסו גם לבדוק – למה העסק שעל ידכם, או תוצאות החיפוש שמופיעות מעליכם, בחרו דווקא במילים האלו?

הסקרנות הזו שלנו, למתרחש סביבנו, אצל הלקוחות שלנו, המתחרים, ההתנהלות היומיומית וכדומה, רק יעזרו לנו לשפר את התהליכים שעובר העסק שלנו ולהמשיך את הצמיחה קדימה. אל תתנו לשגרת היום לחלוף על פניכם, יש בה כל כך הרבה תוכן – חקרו אותה, הביעו סקרנות, והגיעו למסקנות חדשות ומשדרגות.

התרכזו בחיובי – גם כשטועים

בתור אנשי עסקים אנחנו טועים לא מעט, ולפעמים הטעויות הללו מכבידות עלינו וגורמות לנו למידה מסוימת של ייאוש. מה עושים? בכל פעם שאנחנו טועים חשוב לזכור שמטעויות לומדים. יותר מכך, חשוב לזכור שטעויות אינן סוף הדרך ועל כל טעות אפשר להתגבר.

ראו לדוגמה את דולנד טראמפ, שמסע הבחירות שלו היה רצוף בטעויות, וגם מהלכיו כאיש עסקים עלו לא פעם ולא פעמיים על שרטון. האם זה מנע ממנו להצליח ולהיות לנשיא ארצות הברית? אז למה שזה יפריע לכם?

הקפידו תמיד להתרכז בצד החיובי. כשההכנסות יורדות, זו הזדמנות לשדרוג. אם ירדתם בתוצאות החיפוש, יש לכם הזדמנות ללמוד מחדש איך לעלות. בכל קושי, ובכל בעיה, יש צד חיובי אותו צריך להעצים ולחזק – כל מה שצריך זה למצוא, ואולי אפילו להמציא, אותם.

והדבר האחרון – הבריאות שלנו

זה אולי לא נשמע רלוונטי, או שאולי אפילו כבר פאסה, אבל למען האמת נושא הבריאות הוא אחד מן הגורמים המשמעותיים ביותר לכל אדם, בכל מצב ובכל מקום. בבה”ד 1, בית הספר לקצינים של צה”ל, מלמדים את הצוערים שכדי להנהיג צריך להיות בכושר. מנהיג טוב הוא מנהיג בריא שמתעסק בקבלת החלטות ולא בכאביו הפיזיים. איך זה קשור?

אנשי עסקים הם מנהיגים. אתם מנהיגים ללקוחות שלכם, לעובדים שלכם, לספקים שלכם ולכל מי שמעורב בתהליך העסקי שלכם. אתם נדרשים לקבל החלטות יום-יום, שעה-שעה, ושדה הקרב שלכם לא נח לעולם. זה מה שכל כך מרגש בעסקים, זה מה שמשך אותנו פנימה מלכתחילה ויעורר אותנו גם עכשיו.

אתם מרגישים שמצב הרוח יורד? החליפו בגדים וצאו לריצה. 20 דק’, חצי שעה, ואולי אפילו שעה. תנו לגוף להזיע ולהוציא אנרגיות. האנרגיות האלו שייצאו יעזרו לכם לייצר אנרגיות חיוביות להמשיך הלאה ולהתקדם. הפכו זאת לשגרה והרימו את עצמכם מעלה – פיזית ומנטלית.

איש עסקים שמחייך – הוא איש עסקים שמצליח

כל הדברים שהזכרנו עד כה נועדו, למעשה, להעלות לכם חיוך על הפנים בעבודה. סקרנות היא תכונה מעוררת, ספורט משחרר בנו הורמונים שיוצרים תחושת שמחה, חלומות לרוב מעלים לנו חיוך על פנים, וכך גם ההצלחה והאופטימיות שיצרנו. אנשי עסקים שמחייכים הם פרקטיים יותר, מעשיים יותר וכך גם מצליחים יותר.

כשאתם שמחים, אתם מקבלים החלטות טובות יותר ואתם גם שמחים לעשות זאת, מפני שאתם מפוקסים ומתעסקים במה שחשוב באמת. אז ספרו לנו – מה עושה אתכם שמחים? איך אתם מרימים את עצמכם כשהעולם מסביב לא נראה כל כך ורוד? מחכים לשמוע מכם בתגובות 🙂

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.