למה כסף הוא לא בהכרח הפיתרון הכלכלי הנכון

זה תמיד נראה שאם נצליח להגדיל את ההכנסות שלנו, נוכל להקטין את המינוס ולחיות בצורה יותר נוחה ורגועה. אנחנו עושים מה שאפשר כדי להכניס יותר כסף בסוף חודש – מבקשים העלאה במשכורת, עובדים במקום עבודה נוסף, אבל זה פשוט לא כל כך עוזר.

רבים וגדולים כבר אמרו – “כסף הוא לא המטרה, כסף הוא האמצעי”, וזה נכון. להשיג עוד ועוד כסף זה לא מה שיעזור לנו לבנות התנהלות תקציבית נכונה יותר ולא מה שיעזור לנו לפרנס את המשפחה שלנו טוב יותר.

יש כמה דברים אחרים שאנחנו צריכים לשנות ולעשות, כדי להצליח להתפרנס בכבוד וכדי לייצר לעצמנו יציבות כלכלית משפחתית. מהם בדיוק, ולמה כסף הוא לא בהכרח הפיתרון?

כשגדלות ההכנסות, גדלות ההוצאות

סטטיסטית, זה באמת מה שקורה ברוב המשפחות. כשאנחנו מקבלים העלאה בשכר ההכנסה שלנו גדלה. הבעיה היא, שכשההכנסה שלנו גדלה גם ההוצאה שלנו גדלה.

אנחנו נוטים לקנות בגדים יקרים יותר, או אוכל יקר יותר וכדומה. כמו כן, לפעמים עלייה בהכנסה מובילה לנסיעות רבות יותר ולבזבוז רב יותר של דלק. אבל מה אפשר לעשות?

אז קודם כל עלינו לייצב את עצמנו על הוצאה מסוימת שלא נעבור אותה, גם אם ההכנסה שלנו גדלה. מעבר לכך, עלינו להפוך את תזרים המזומנים החודשי שלנו לחיובי (הכנסות פחות הוצאות) על מנת שכשההכנסה תגדל, עם הגדלתן של ההוצאות לא נייצר שוב תזרים מזומנים שלילי.

אבל אלו צעדים באמת כדאי לעשות?

עלינו לשנות לגמרי את כיוון המחשבה

אם הוספנו עוד אמצעים למעגל הכלכלי שלנו, וכעת יש לנו הכנסה גדולה יותר, זה לא אומר שאנחנו יציבים יותר כלכלית. מה שעוזר לייצר יציבות כלכלית זו השכלה פיננסית.

אתם לא צריכים להוציא תואר בכלכלה כדי להשיג השכלה שכזו. אתם גם לא צריכים להפוך לרואי חשבון מומחים. מה שאתם באמת צריכים לעשות זה להבין איך העולם הכלכלי מסתובב.

להבין עם מי אפשר להתמקח, איפה צריך להוריד מחירים, ומה אפשר לעשות כדי לייצר עוד הכנסות.

המטרה שלכם, כשההכנסה תגדל, צריכה להיות לדעת איפה להשקיע ולא איפה להוציא. כשתגדילו את הכנסתכם אל תחלמו על רכב חדש, אלא על אפשרות השקעה חדשה שנפתחה בפניכם.

למה כדאי להשקיע?

הוצאות מייצרות הוצאות – השקעות מייצרות הכנסות

מה? הוצאות מייצרות הוצאות? לא באמת (בציניות כמובן).

כן, זה נשמע ברור ומובן מאליו, אבל לא באופן הזה אנחנו מתכוונים לזה. הוצאות מייצרות הוצאות נוספות – אוטו חדש שווה לנסיעות נוספות ששוות להוצאות דלק נוספות ואביזרים נוספים שדורש האוטו החדש.

התבלבלתם? כן, ככה זה קורה כשמייצרים הוצאות. הן גוררות אחת את השנייה ובסוף אנחנו שוכחים איפה היינו ומה התכוונו לעשות בהתחלה.

לעומת זאת, השקעות מייצרות לכם הכנסות חדשות, או לחלופין מגדילות את ההון העצמי שלכם. אבל זאת בתנאי שאתם יודעים איפה ואיך להשקיע ומבינים מה אתם עושים עם הכסף שלכם. סביר להניח שאתם כבר יודעים מה הכותרת הבאה, ואפילו את התשובה עליה, נכון?

איך נדע איפה להשקיע?

זו שאלת מיליון הדולר. אם הייתה לנו תשובה חד משמעית, כולם היו משקיעים שם וכבר מזמן היינו מנצחים את העוני ואת הרעב בעולם. אבל עולם ההשקעות הוא דינמי ומלא אפשרויות, והכול תלוי רק בכם.

למה זה תלוי בכם? כי אם אתם מתכוונים להשקיע במסחר באמזון, אבל לא מתכוונים ללמוד את זה לעומק, או לא מתחברים למוצר אותו בחרתם למכור, ההשקעה הזו לא תשתלם לכם.

אם התכוונתם להשקיע בנדל”ן, אבל אתם לא אוהבים לחפש דירות, לשפץ, להשכיר ולעבוד עם אנשים, זה לא יהיה התחום שלכם.

ואם נניח בחרתם דווקא בשוק ההון, אבל אתם לא רוצים לרכוש את הידע הפיננסי הדרוש, ללמוד מהם דוחות שנתיים ודוחות כספיים של חברות ולהבין מה זו הבורסה הזו בכלל (למען האמת, זה די משעמם), לא לשם אתם צריכים להיכנס.

אז מה כן צריך לעשות? ללמוד על אפשרויות ההשקעה הרבות, להבין מה הן דורשות מן המשקיע, ולהחליט האם זה מתאים לכם או לא. עם כל כך הרבה אפשרויות השקעה אתם ודאי תמצאו מה שמעניין אתכם.

אולי אתם כן אוהבים לשפץ? או אולי אתם אוהבים את האינטרנט, והמסחר האלקטרוני הוא בדיוק בשבילכם? שבו, חשבו והחליטו. הגיע הזמן להתנהל נכון כלכלית, ובכך לייצר יציבות כלכלי. הכסף יהיה האמצעי לכך, ולא המטרה. מחפשים רעיונות נוספים? אתם יותר ממוזמנים לחפש אותם כאן.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.