מומחים מספרים – איך להקים עסק מצליח באיביי

כשלומדים, צריך ללמוד מהטובים ביותר. ואם חשבתם פעם להכניס כסף באמצעות מסחר אלקטרוני, הרשינו לעצמנו להביא לכם ראיון עם האשה שהפכה את ההצלחה במסחר באיביי  לדרך חיים, ואת הדרך לעשות זאת לשיטה מוכחת שבאמצעותה עושים זאת ישראלים רבים.

יעל גלזר היא מהדמויות המובילות בתחום המסחר האלקטרוני בישראל, ובתחום ההדרכה כנראה שגם יותר מכך. בראיון שהעניקה היא מספרת על הדרך הארוכה שעברה.

החלק המפתיע בדרכה הוא דווקא ההתחלה. גלזר התחילה את דרכה בכלל בקיבוץ, כאשר הייתה קמה מידי בוקר, לפני זריחת החמה, להכין סנדוויצ’ים לעובדי המפעל “לקום לפני התרנגולים כדי להכין סנדוויץ’ טונה עם מלפפון חמוץ, זו הייתה מציאות חיי באותה התקופה”.

מלחמת ההישרדות ליוותה את גלזר עוד מתקופת הילדות: “גדלתי בקיבוץ ובעקבות משבר כלכלי שפקד אותו מצאנו את עצמנו, משפחה של 7 נפשות, מנסה להתקיים מתקציב זעום. אני זוכרת איך ההורים שלי היו עובדים מסביב לשעון: אבא שלי היה חוזר מהעבודה, נח שעתיים – ויוצא למשמרת לילה. אבל למרות שהוריי עשו הכול כדי שלא יחסר לנו דבר, הייתה בקיבוץ אווירה של מחנק כלכלי”.

“אצלי זה יהיה אחרת”.

124-small

המשבר שבקיבוץ, והמציאות העגומה, דחפו את גלזר לעשייה כבר מגיל צעיר. “כך קניתי לעצמי את זוג הג’ינס הראשון שלי: מכסף שהרווחתי בגיל 13 באחת מעבודותיי הראשונות”. במשך השנים, מלחמת ההישרדות המתישה והרצון להרים את הראש מעל המים, הובילו את גלזר לעבודות שאמללו אותה מאוד.

הדרך שעברה הייתה רצופה מכשולים וקשיים, והיא נאלצה למצוא עצמה בעבודות שאינן מספקות ואפילו קצת מדכאות. “הרווחתי 1,200₪ בחודש והייתי מקבלת טלפונים מהבנק, לקחתי הלוואות שהתקשיתי לממן, לא יכולתי לנסוע לחו”ל, לא יכולתי לבקש מההורים שלי כי גם להם לא היה. הייתי צריכה לשלם על הלימודים שלי בפרויקטים שונים כדי לקבל מלגות והדבר הגרוע ביותר היה לחתוך את ירח הדבש בחתונה כי פשוט נקלעתי למינוס של 30,000 ₪ שלא היה לי איך לשלם”.

הקושי לסגור את החודש הלך וגבר, עד שהגיע הרגע ששבר את יעל – העבודה הבלתי נסבלת כמכינת הסנדוויצ’ים בקיבוץ. “כל עבודה מכבדת את בעליה, אבל זה לא בדיוק מה שחלמתי לעשות למחייתי”. בעקבות התסכול המצטבר בערה בליבה ההחלטה לפתוח עסק משלה.

מדוע לא חיפשת עבודה אחרת?

“מאז שאני זוכרת, עשיתי הכול כדי למצוא את מקומי בעולם העבודה: עסקתי בחינוך, עבדתי במפעל של הקיבוץ והזעתי במלצרות. הבעיה היא שתמיד הגעתי לאותה נקודה – להרגשה שקיימת תקרת זכוכית ושאני נתונה לחסדי הבוס, מה שהיה מוביל פער אחר פעם לדיכאון יום א’. והכי חשוב: הבנתי שהמשכורת לא עומדת להשתפר מספיק ולספק מענה לצרכים הכי בסיסיים שלי. היום אני יודעת שהרבה שכירים שותפים לתחושות האלה”.

איך הגעת לעולם המסחר הדיגיטלי?

“בתקופה שחיפשתי דרך להקים עסק, סיפרה לי חברה שהיא הצליחה למכור באיביי גיליונות של מגזין ‘ראש 1’ שהיו לה בבית, והצליחה להרוויח יפה. הבנתי שנקרתה בדרכי הזדמנות להרוויח בלי להביא כסף (שלא היה לי) מהבית, באמצעות מכירת מוצרים משומשים מהבית, מהמשפחה, ומהחברים. עוד באותו היום פתחתי חשבונות באיביי ופייפאל, והתחלתי ללמוד את השוק”.

“הפכתי אבק לכסף”

תקליט ישן ששכב בארון והעלה אבק, הפך להיות המוצר הראשון אותו גלזר מכרה. “אני לא יכולה לשכוח את השמחה הזאת שהרגשתי באותם רגעים שמכרתי את התקליט. ידעתי והרגשתי שעשיתי את הצעד הנכון. לקחתי חפץ משומש שאף אחד כביכול לא צריך – והרווחתי עליו כסף!

בכל יום למדתי משהו חדש: איך לבצע סקר שוק ואיך לאתר הזדמנויות. ומאז הזדמנות גררה הזדמנות: כך למשל דגם של לגו שהפסיקו לייצר ולא היה לו ביקוש בארץ, נחטף כמו לחמניות חמות מעבר לים. דגם שכאן קניתי ב- 50 ₪ מכרתי בחו”ל ב- 150$, שווי גדול פי 12!  במהירות רכשתי בעזרת הכסף שכבר הרווחתי מאות יחידות מהלגו – והרווחים גדלו באופן משמעותי. עברתי בכל החנויות בארץ וניקיתי את המדפים מהדגם הזה! המחזורים צמחו בצורה כל-כך משמעותית, שבסיום אותה שנה התפטרתי מהעבודה כדי להתמקד אך ורק במסחר אלקטרוני”.

אז מה הסוד הגדול?

“היכולת שלי לקום כל בוקר ולזכור מהי המטרה שלי, לשים אותה מול העיניים ולדעת שכל יום בו אני פועלת למענה מוריד ממני יום של להיות במקום שאינו טוב עבורי”.

אחרי ההצלחה הגדולה באיביי, גלזר התחילה לחלום מחדש – ללמד אנשים אחרים להצליח ולהשתחרר מכבלי העבודה. “חופש כלכלי הוא חלום שכל אחד יכול להגשים”, היא מספרת. לכן היא פתחה את “גלזר הדרכה” עם שותפה ישעיהו ריב. מאז שנפתח מרכז ההדרכה, הוא כבר לימד 71,300 אנשים כיצד לחתור לחופש כלכלי, באמצעות אתרי המסחר המובילים בעולם: איביי ואמזון.

אם המסחר האלקטרוני כל-כך מצליח, למה לא כולם עוסקים בזה?

“רוב האנשים חושבים שכדי להרוויח כסף ממסחר אלקטרוני צריך להביא כסף מבית, והסיכון יכול להרתיע אותם. האמת היא שממש כמו במקרה שלי, לא צריך להוציא כסף מהכיס כדי להתחיל למכור ולהרוויח: אפשר בתור התחלה למכור מוצרים משומשים מהסביבה הקרובה”.

איזה מוצרים למשל?

“לא תאמין, אך אפילו למוצרים כמו בקבוקי בושם חצי ריקים, טלפונים שבורים ונעליים משומשות יש ביקוש באיביי. פשוט צריך לדעת איך להשתמש בפלטפורמה כדי לראות מהם רווח. כך בונים הכנסה יציבה בהדרגה ובביטחון: הרווח הראשוני משמש כבסיס לעוד ועוד עסקאות רווחיות – והכול בלי לסכן כסף מבית”.

האם אפשר ללמוד לבד איך לסחור?

“תמיד אפשר, אבל אז הסיכוי לבצע טעויות גדל משמעותית. אתן לך דוגמא: אחד המוצרים הראשונים שהעליתי למכירה באיביי היה ספר שמצאתי עם כיתוב בגרמנית. הימים נקפו ואף אחד לא הגיש הצעה על הספר. כשניסיתי להבין מדוע, התחקיתי אחרי ספר דומה שהועלה למכירה, וגיליתי שמדובר בספר על השואה. אני, לעומת זאת, שייכתי אותו לקטגוריית ספרי ילדים. אחרי ששויך למקום הנכון, הצלחתי למכור את הספר.

וזה עוד כסף קטן, כי הרבה פעמים אנשים מבצעים בתמימות טעויות שיכולות להוביל לסגירת החשבון באיביי”.

אז מה האלטרנטיבה?

“מאז שהקמנו את ‘גלזר הדרכה’, אלפי אנשים כבר עברו את הקורס המקיף שמלמד צעד אחד צעד איך להפוך לסוחרים מיומנים באיביי ואמזון: מאסטרטגיות למכירת מוצרים משומשים ועד יצירת קשר עם ספקים ומסחר בשיטת הדרופשיפינג. את כל העקרונות שהובילו להצלחה האישית שלי, איגדנו לשיטת גלזר שמובילה אנשים לתוצאות בלתי רגילות”.

על איזה תוצאות מדובר?

“אמחיש דרך דוגמא: הילה, אחת המשתתפות בקורס, הייתה מתוסכלת מהעבודה שלה כשכירה, ובייחוד מכך שכמעט לא הצליחה לבלות זמן עם שלושת הילדים שלה. לכן במהלך חופשת הלידה, היא נשבעה לעצמה שלא משנה מה – היא לא חוזרת לעבוד כשכירה, וזה מה שאכן קרה.
אחרי שהיא עברה אצלנו את הקורס, כיום המחזור החודשי שלה עומד על מעל 20,000 דולר והיא מבלה עם המשפחה כמה שהיא רוצה. הסיפור של הילה הוא רק אחד מהרבה מאוד סיפורים של  אנשים שהצליחו לפרוץ כלכלית, ועכשיו כבר חיים כמו שהם רוצים, פשוט כי ביצעו את הפעולות הנכונות”.

אז מצאת נוסחה להתעשרות מהירה?

“ממש לא. עבור מי שמחפש הבטחות להתעשרות ברגע, הפתרון שלנו כנראה לא יתאים. בשביל להגיע לתוצאות יציבות לאורך זמן יצרנו שיטה מאוד ברורה, אבל אין נוסחאות קסם. בסופו של דבר מי שמשקיע זמן בלמידה, ביישום תכני הקורס ומתמיד לאורך זמן – קוצר את הפירות“.

מה צריך לעשות כדי להתחיל?

“הצעד הראשון קל, מהיר ולא עולה כסף: נרשמים לסדרת סרטונים חינמית שמלמדת ממש צעד אחר צעד איך להתחיל למכור באיביי בלי להשקיע כסף, בהדרגה ותוך כדי שלומדים את השיטות הנכונות להצליח באתר.

לוחצים על הקישור הזה ובעקביות, צעד אחר צעד, מתחילים  לבנות וליהנות מרמת חיים אחרת, עם כל הדברים הטובים שיש לחיים להציע: מעבודה מהבית מתי שנוח, מיותר זמן איכות עם המשפחה, מחופשות ארוכות, ומכל הדברים שגורמים לנו להרגיש בטוחים ונינוחים”.

[sgmb id=1]
[contact-form-7 404 "Not Found"]

אין תגובה

כתיבת תגובה

$('.fancybox').fancybox(); /* * Thumbnail helper. Disable animations, hide close button, arrows and slide to next gallery item if clicked */ $('.fancybox-thumbs').fancybox({ prevEffect : 'none', nextEffect : 'none', closeBtn : false, arrows : false, nextClick : true, helpers : { thumbs : { width : 50, height : 50 } } }); /* * Media helper. Group items, disable animations, hide arrows, enable media and button helpers. */ $('.fancybox-media') .attr('rel', 'media-gallery') .fancybox({ openEffect : 'none', closeEffect : 'none', prevEffect : 'none', nextEffect : 'none', arrows : false, helpers : { media : {}, buttons : {} } });