נדל”ן באמריקה – למה הספרדית כל כך חשובה ומה עושים בלעדיה?

ארצות הברית של אמריקה מלאה בדוברי ספרדית. לא כל שכן, כל חלקה הדרומי והמרכזי של יבשת אמריקה (ארגנטינה, צ’ילה, מקסיקו וכדומה) דוברות ספרדית. רק ברזיל יוצאת דופן בחלקה הזה של היבשת. על כן, אם אתם מעוניינים לקנות ולמכור נדל”ן, ובטח אם גם להשכיר אותו, כדאי שתדעו ספרדית. אבל מה עושה מי שאינו דובר את השפה?

אז למען האמת, יש לכך מספר פתרונות. ידיעת השפה יתנו לכם יתרונות רבים כמו: הזדהות עם הקונה, גישה לאתרים וערוצי נדל”ן אחרים, הבנת התרבות וכדומה. אך גם ללא ידיעת השפה הספרדית ניתן להסתדר, ולו בתנאי שאתם לפחות דוברי אנגלית. אז מה אתם אומרים? רוצים לדעת איך להשקיע בנדל”ן ביבשת אמריקה יותר טוב?

ראשית, ואולי המובן מאליו, שירותי תרגום

יש בארצות הברית ובדרום אמריקה מתרגמים רבים מספור. כל שצריך לעשות הוא לחפש את המתרגם הנכון ולהיעזר בו לצורך רכישה, מכירה או השכרה של נכס. כמובן ששירות שכזה יעלה לכם כסף, אבל זו אפשרות קיימת וייתכן שגם השקעה כדאית (תלוי בנתוני הנכס). בנוסף לאלו, ישנם שירותים רבים המספקים תרגום מאנגלית לספרדית ולהפך, כמו למשל שירות לקוחות דו לשוני.

נסו למצוא במקום בו אתם נמצאים שירות לקוחות דו לשוני. הפנו את הלקוחות שלכם אליו והנחו אותם אלו שאלות ומידע עליהם להשיג מאלו שמוכרים או קונים מכם נכסים. כמו כן, תמיד כדאי לפרסם את הנדל”ן שברשותכם הן בספרדית והן באנגלית. במקרה שכזה תוכלו להיעזר באחד מדוברי הספרדית הרבים שפה בארץ על מנת לנסח את המודעה הנכונה.

אם לא די באלו, חפשו באתרי הטיולים הרבים, כמו “למטייל” ו-“מוצ’ילר” על הישראלים הרבים שעברו לגור ביבשות הרחוקות. אלו יוכלו לעזור לכם, אם תדעו לבקש, לא רק להבין את השפה אלא גם להבין את השטח עצמו.

נסו ליצור שותפות עם דובר ספרדית

אם אתם רציניים בתחום, תוכלו לנסות ולהגיע לדוברי ספרדית שרוצים בעצמם להשקיע בנדל”ן ביבשת אמריקה. זה יכול להיות ישראלי דובר ספרדית, או אמריקאי כמובן, ואולי אפילו הטוב מכולם, בן המקום דובר ספרדית. חשוב לזכור במקרים שכאלו להכיר את השותף שלכם לעומק.

גם אם זו הפעם הראשונה שיצרתם קשר, ולא הכרתם אחד את השני מעולם, זה לא אומר שאי אפשר ליצור מערכת יחסים עסקית. אבל חשוב ליצור קשר מחייב ביניכם לא רק באמצעות חוזה. אם השותף שלכם גר באמריקה, נצלו את ההזדמנות הראשונה וסעו אליו, התארחו אצלו, והיעזרו בו להכיר טוב יותר את המקום.

צרו לו ערך ממערכת היחסים הזו בכך שתציעו לו, בעזרתכם ובשותפות אתכם כמובן, להשקיע בנדל”ן בישראל. מערכת יחסים הדדית שכזו יכולה לעזור לכם ליצור מערכת השקעות גדולה, הכנסות מניבות רבות ואופציות שבכלל לא חלמתם עליהם.

כמובן שעליכם להיות בעלי ניסיון בתחום הנדל”ן לפני שאתם עושים צעד שכזה. אתם לא רוצים שהשותף שלכם יחשוב שאתם טירונים, או שיהיה טירון בעצמו. השותף שלכם, ואתם, צריכים להיות אנשי נדל”ן שפשוט מחפשים להרחיב את תחומי ההשקעה שלהם. זו יכולה להיות מערכת יחסים נפלאה אם תדעו לבסס את האמון בה ואת ההדדיות בצורה המרבית.

מה עם בני המשפחה והחברים של הקונה/מוכר/שוכר

כמעט ולא קיים באמריקה אדם שלא מכיר דובר ספרדית או דובר אנגלית אחד לפחות. לקונה או למוכר שלכם בוודאי יש חבר או קרוב משפחה דובר אנגלית. תוכלו לבקש ממנו להיעזר בהם על מנת לסגור עסקה בהקדם. כך לא תשקיעו בשירותי תרגום, ותוכלו להבין את הצדדים שמדברים אתכם.

שימו לב שאתם צריכים להרגיש מאה אחוז ביטחון עם הלקוח ועם המתורגמן שהביא. כיוון שאינכם מבינים את מה שהם מדברים ביניהם, אתם עלולים לגלות מאוחר מידי שסגרתם עסקה לא נכונה. הקפידו שהחוזה עליו תחתמו יהיה מנוסח בשתי השפות, ושיעבור אישור אצל גורם שלישי אובייקטיבי שאכן מדובר באותו החוזה. כך גם לכם וגם ללקוח יהיה אינטרס שהמתורגמן ישמור על אמינות מלאה.

למדו ספרדית

ספרדית היא אולי אחת מהשפות הקלות ביותר בעולם ללמידה. מדברים בה בדיוק כפי שכותבים, היא מאוד דומה לשאר השפות הלטיניות בעולם והיא מדוברת במדינות רבות ועל ידי אנשים רבים מאוד. כל מה שצריך לעשות זה לשבת וללמוד.

ישנם הרבה צעירים שנוסעים לדרום אמריקה שמחפשים שיעורים בספרדית, כך שגם אתם יכולים למצוא מורה שילמד אתכם די בקלות. פשוט חפשו בגוגל מורה לספרדית. כמו כן, תוכלו תמיד להשתמש באפליקציות ובמידע הרב שבאינטרנט על מנת ללמוד לבד. בימינו, לימוד שפה באופן עצמאי, הוא כבר לא סיפור כל כך גדול כמו שהוא היה פעם – לא עם הכלים הרבים שברשותנו.

אם תלמדו ספרדית תוכלו לוותר על כל הסעיפים הקודמים ופשוט לנסוע לאמריקה ולהתחיל לחפש נדל”ן בעצמכם.

באיזו שיטה אתם בוחרים – ולאיזו מדינה תגיעו קודם?

עם האופציות הרבות האלו, להימנע מהשקעה ביבשות אמריקה, למי שכבר משקיע בנדל”ן, זו בחירה לא כדאית. כמובן, אלא אם כן החלטתם שהשוק באמריקה פחות מתאים לכם כרגע ואתם מעדיפים להתמקד בשווקים אחרים. גם במקרים שכאלו אנחנו ממליצים לכם – דעו להתמודד עם ספרדית.

מה איתכם? השקעתם בנדל”ן בחו”ל? ספרו לנו על כך בתגובות.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.