5 סיבות בגללן ההשקעה בנדל”ן מניב היא כל כך כדאית

ישנם סוגים רבים של השקעות בנדל”ן וסוגי השקעות אחרות שנוכל לבצע.

נוכל תמיד לקנות נכס, לשפץ אותו, להעלות את ערכו ולמכור אותו מחדש. נוכל גם לקנות נכס, להחזיק בו ולהשכיר אותו – בכך נהפוך אותו להכנסה פאסיבית.

כמו כן, נוכל להשתתף בקבוצת רכישה, נוכל לסחור בקרקעות, נוכל להשקיע במניות, נוכל להשקיע ביזמים ונוכל לבחור להשקיע את כספנו בעוד דרכים רבות אחרות. ישנם כל כך הרבה סוגים, וכל כך הרבה אפשרויות, אבל היום אנחנו נפרט דווקא על אחת – למה כדאי לקנות ולהשכיר נדל”ן.

להחזיק נכס להשכרה זוהי אחת מן ההשקעות הכדאיות ביותר בשוק. לפעמים זה נראה כמעט מובן מאליו למה, אבל על מנת לעשות אפילו יותר מובן מאליו, החלטנו לפרט לכם פה כמה יתרונות של החזקת נכס להשכרה. מוכנים?

1 – בנכס להשכרה ישנן אפשרויות מינוף גדולות יותר

כאשר הנכס אותו אתם מתכננים לקנות, עתיד להניב לכם הכנסות על ידי השכרתו באופן חודשי, יהיה לכם יותר קל להשיג לו מינוף. מה הכוונה במינוף?

הכוונה היא בהלוואה, או משכנתא, בה תשתמשו כדי לקנות את הנכס. החזרי ההלוואה שלכם יכוסו על ידי השכירות של הנכס ובכך בעצם תוכלו לקחת הלוואה, לקנות נכס ולהחזיר אותה כמעט מבלי שתזרים המזומנים שלכם יפגע. המלווים, לעומת זאת, ישמחו לדעת שתהייה לכם דרך כמעט ודאית להחזיר את ההלוואה.

בנוסף לכך, בנקים ומלווים אחרים נוטים להאמין יותר בנכסים להשכרה, ולכן הם עשויים להסכים להלוות לכם יותר, בריבית נמוכה ובהחזרים לטווח ארוך יותר.

2 – ההשקעה תחזור מהר יותר

בנכס שקנינו כדי לשדרג אותו ולהעלות את ערכו, נקבל את ההחזר על ההשקעה שלנו רק ביום בו נמכור אותו ורק אם נצליח למכור אותו במחיר גבוה מעלות הקנייה והשיפוץ גם יחד.

בהשכרה לעומת זאת אנחנו מתחילים לקבל החזרים על ההשקעה שלנו כבר מן היום הראשון בו הוא מושכר. בכל יום בו אתם מקבלים דמי שכירות על הנכס, גם אם הם לא מכסים את כל ההוצאות הנלוות, ההשקעה על הנכס מתחילה לחזור לעיתה.

לדוגמה, אם לקחתם הלוואה כדי לקנות את הנכס, בכל יום בו תקבלו את דמי השכירות ותחזירו חלק מן ההלוואה, הקטנתם את החוב שלכם ובכך אתם מתחילים להחזיר את ההשקעה.

עם הכסף הנוסף שנכנס מהנכס תוכלו כבר להתחיל ולתכנן את הנכס הבא שתקנו.

3 – זכרו שתמיד יהיה ביקוש לדיור

לא משנה כמה שנים יעברו, ולא משנה כמה הבורסה תעלה או תרד, או מחירי הדירות ישתנו, תמיד יהיה ביקוש לדיור. נכון, ככול שהמחירים יעלו יותר סביר להניח שהוא יקטן, אך יש גבול תחתון מסוים בו תמיד יהיה מי שיחפש דירה – בכל מחיר.

נכס להשכרה כמעט תמיד ימצא שוכרים. עם זאת, אנחנו כמובן ממליצים לא לקחת זאת כמובן מאליו ולחפש איפה לרכוש נכס שיש לו סיכוי השכרה גבוהים יותר, ולאורך זמן רב ורציף יותר.

4 – ישנם סוגים רבים של נכסים להשכרה

זהו אולי החלק היפה מכל – תוכלו לרכוש ולהשכיר כמעט כל נכס קיים. אם זו דירה, אם זה בית, אם משרד ואם שטח מסחרי בו אפשר להקים מכולת. אם יש לכם 4 קירות וגג, המקום שלכם ניתן להשכרה.

למה זה יתרון כזה גדול? כי אם שמעתם ששוק הדיור נמצא בבועה, ואם אתם רואים שיש יותר מידי דירות להצעה ומעט מידי שוכרים, כדאי שתבדקו כמה אנשי עסקים מחפשים להשכיר משרדים בסביבה, או מקום לפתוח בו את החנות שחלמו עליה.

המגוון הרב פותח לנו אפשרויות רבות, לפעמים אפילו יותר מאשר כל סוג השקעה אחר.

5 – השקעה פשוטה ודי ברורה

מה הכוונה? לא אנחנו המצאנו את הגלגל. אנחנו לא הראשונים שקונים נכסים ומשכירים אותם, וודאי שגם אתם לא.

זאת אומרת, הרעיון של קניית נכס והשכרתו כבר כה נפוץ בעולם, כך שאין סיבה שאתם לא תצליחו. הידע כבר קיים, רבים עשו זאת לפנינו, וארגונים רבים (כמו גם חוקים וגורמים אחרים) גרמו לנושא להיות מאוד פשוט – אם באמצעות מערכת משכנתאות מסודרת, חוזים להשכרה שקיימים באינטרנט, מחקרי שוק במתפרסמים באתר יד 2 וכדומה.

למה שאתם לא תצליחו? זה הרי כבר כל כך פשוט וברור איך עושים זאת, אין סיבה שלא תצליחו.

מה אתם אומרים? מה אתם חושבים על ההשקעה בנדל”ן לשם ההשכרה? ספרו לנו בתגובות.

השארת תגובה

חייבים להתחבר כדי להגיב.